KONST / Litografier / Färglitografi 14409365
*
nr 1440 9365
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
7 st, i mapp, "Vyer från Negalsor" HC 35 upplaga. Färglitografi. Signerad. Bladets mått: 32x41 cm, oramad
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Följerätt
Utrop:
2.600 kr
Såld:
3.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 december 2021
kl 19:22:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/12 15:21:37
1
2.000 kr
20/12 19:10:31
2
2.600 kr
20/12 19:14:29
1
3.000 kr
20/12 19:17:01
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Karl Axel Pehrson
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Läs mer om Karl Axel Pehrson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik i mapp karl axel pehrson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:09
*
Karl Axel Pehrson
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Läs mer om Karl Axel Pehrson
nr 1440 9365
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
7 st, i mapp, "Vyer från Negalsor" HC 35 upplaga. Färglitografi. Signerad. Bladets mått: 32x41 cm, oramad
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.600 kr |
Såld: | 3.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 december 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/12 15:21:37 | 1 | 2.000 kr |
20/12 19:10:31 | 2 | 2.600 kr |
20/12 19:14:29 | 1 | 3.000 kr |
20/12 19:17:01 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Karl Axel Pehrson
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk mÃ¥lare, skulptör och grafiker.Läs mer om Karl Axel Pehrson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik i mapp karl axel pehrson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:09